En İyi 5 İçten Takma Motor Önerisi

İçten takma motor modelleri teknede güvertenin alt kısmında bulunur. Dışardan görünmeyen bu motorlar 2 farklı modele sahiptir. Bu modellere D – Drive ve V – Drive adı verilir. D – Drive teknenin tam ortasına yerleştirilen modeldir. Bu modelde hem pervane hem de dümen yelpazesi teknenin altında bulunur. V – Drive modelde ise pervane ve yelpaze aynı yerde ve arka koltukta yer alır. İçten takma olan motorların oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Bu yüzden de oldukça fazla tercih edilen bir modeldir.

Bu yüzden de piyasada çok fazla içten takmalı motor üreticisi vardır. Fakat denizciler ilerleyen süreçlerde büyük sorunlar yaşamamak için en iyi modellerden seçim yapmalıdır. Ucuza kapatmak için atılacak adımlar ilerleyen süreçte çok daha büyük sorunların doğmasına neden olur. Bunun yanı sıra kalitesiz tercihler büyük kazalara da neden olabilmektedir. En dikkat çeken 5 içten takmalı motor markası ise şunlardır;

1 – Nissan İçten Takma Motor Modelleri

Nissan markası deniz, kara ve hava taşıtlarında aranan bir marka haline geldi. Üstün teknolojisi ve üst düzey performansı ile deniz taşıtlarında da Nissan fazlası ile tercih ediliyor. Fiyat olarak diğer motorlardan biraz pahalı olsa da kullanıcıların neredeyse hepsi memnun kalıyor. Uzun ömür garantisi sunan Nissan motorları pek çok tekne modeli için mevcut. Özellikle denizde gezmeyi seven ve kullanım sırasında sorun yaşamak istemeyen kullanıcılar için Nissan en iyi tercih olacaktır.

2 – Mitsubishi Deniz Motorları

Aynı Nissan gibi Mitsubishi markası da ismini pek çok farklı alanda kanıtlamıştır. Özellikle oromobil alanında Mitsubishi aranan bir marka haline gelmiştir. Karada hız tutkunlarının favori markası olan Mitsubishi için aynı durum denizde de geçerli. Çok fazla motor modeli olan Mitsubishi genellikle denizde hız yapmak isteyenlerin favorisidir. Mitsubishi marin motor fiyatları da bu yüzden genellikle yüksek seviyelerde olabilir.

3 – Volvo Penta D Serisi Motorları

İçten takma motor piyasasında çok fazla tanıdık marka görmek mümkün. Volvo markası da bunlardan bir tanesi. Özellikle çıkarttıkları D serisi denizciler tarafından fazlası ile sevildi. 13 HP ile 110 HP arasında değişen Penta serisi dizel deniz motorudur. Oldukça sevilen Volvo motorları özellikle Avrupa’da en çok tercih edilen motor markaları arasına girmeyi başarmıştır.

4 – Scania Deniz Motorları

Pek çok kişi Scania ismine yabancıdır. Fakat denizciler için Scania oldukça önemli markalardan bir tanesidir. Neredeyse her model tekne için Scania deniz motorı modeli vardır. Bu yüzden motor güç aralığı en fazla olan markalardan bir tanesidir. Volkswagen markasınıb bir alt kuruluşu olan Scania en iyi içten takma deniz motoru markası olmak için büyük çalışmalara imza atıyor.

5 – Vetus Deniz Motorları

Vetus markası ülkemizde çokça tercih edilen markalardan bir tanesidir. İçten takma motor alanında diğer markalara göre çok büyük olmasa da her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Ayrıca Vetus ülkemizde 2. El içten takma deniz motorları alanında büyük satış rakamlarına ulaştı. Bu yüzden de yedek parça konusunda en az sıkıntı yaşanan markalardan bir tanesi haline gelimiştir.

Doğru Tekne Motoru Seçimi Nasıl Yapılır
Doğru Tekne Motoru Seçimi Nasıl Yapılır
En İyi 5 İçten Takma Motor Önerisi
En İyi 5 İçten Takma Motor Önerisi
En İyi 5 Dıştan Takma Motor
En İyi 5 Dıştan Takma Motor
Tekne Aküsü Nasıl Seçilmelidir
Tekne Aküsü Nasıl Seçilmelidir