En İyi 5 Dıştan Takma Motor

Dıştan takma motor teknelerin gözle görülen kesimlerinde bulunan motorlara verilen genel bir isimdir. Tekne ya da yelkenlinin modeline göre ya da denizcinin ihtiyaçlarına göre bu motor modelleri farklılık gösterir. Bu yüzden de piyasada çok fazla dıştan takma model motor vardır. Diğer bir yandan teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesi ile bu motorlar her geçen yeni özellikler kazanmaktadır. Gün geçtikçe dıştan takma deniz motorları daha sessiz ve güvenli bir hale geliyor.

Buna ek olarak gün geçtikçe bu motorların çevreye verdiği zararlar da minimum seviyelere çekiliyor. Fakat tüm bu çalışmalar motorların fiyatlarına olumsuz yansımıyor. Dıştan takma deniz motorları diğer motorlara oranla çok daha ekonomik bir fiyata satılıyor. Deniz motoru fiyatları arasında dıştan takmalılar her zaman uygun bir seçenek oluyor. Üstelik uygun fiyatlara alınabilecek pek çok kaliteli motor modeli de bulunmaktadır.

1 – Honda Dıştan Takma Deniz Motoru

Deniz motorları denilenince Honda ilk akla gelen markalardan birisi haline geldi. Dünyanın dört bir yanında kullanılan bu motorlar 1960’lı yıllardan beri piyasada. Fakat Honda markası özellikle 1990’lı yıllarda piyasaya çıkarttığı modeller ile kendinden fazlası ile söz ettirmeyi başardı. Her geçen gün kendini geliştiren Honda’nın günümüzde 20’ye yakın modeli vardır. Honda motorlarını güç aralığı 2.3 – 250 HP arasında değişiyor. Ayrıca emisyonu ile kullanıcılara güzel deneyim sunuyor.

2 – Yamaha Deniz Motorları ve Kalitesi

Yamaha sadece deniz değil tüm motor piyasasının aranan markası haline geldi. Deniz taşıtları arasında hızlı ve güvenilir motor arayanlar genellikle Yamaha markasında karar kılıyor. Dört zamanlı motor modelleri ile hız tutkunlarının gönlünü fetheden marka 450 HP’ye kadar çıkıyor. Çok geniş bir güç aralığında bulunan Yamaha markaları arasında özellikle F90 model orta düzey botlar arasında en çok tercih edilen markalar arasında.

3 – Japon Devi Suzuki Deniz Motorları

Japon firmaları deniz taşıtları arasında en sevilen markalardan olmayı başardı. Pek çok başarılı Japon motor markasını deniz taşıtlarında görmek mümkün. Dıştan takma motor markaları arasında bir diğer başarılı Japon firması da Suzuki markasıdır. Fakat Suzuki markası diğer markalar gibi çok eskilerden beri tercih edilmiyor. Suzuki özellikle 2008 yılından sonra piyasaya çıkarttığı markalar ile kendinden söz ettirdi. Ülkemizde de son derece popüler olan Suzuki deniz motorları tasarruf isteyen kişiler için en iyi tercih.

4 – Evinrude E – Tec Deniz Motorları

Evinrude deniz motorları genel olarak iki zamanlı ve dıştan takmalı olarak piyasada bulunuyor. Piyasada pek çok Evinrude model deniz motoru bulmak mümkün. 2. el dıştan takma motor piyasasında da Evinrude çok sık rastlanılan bir markadır.25 HP’den başlayarak 300 HP’ye kadar geniş bir aralıkta hizmet veren marka hem güçlü hem de yakıt konusunda başarılı bir motor modeli olarak dikkat çekiyor.

5 – Mercury Deniz Motoru Modelleri

Mercury diğer motor markalarından ayrı olarak hem iki zamanlı hem de dört zamanlı motorları birleştiren bir marka. Bu sayede Mercury marka motorlar düşük bir emisyon elde ediyor. 2.5 HP ile 225 HP arasında modelleri bulunan Mercury dünyada en çok tercih edilen markalar arasında. Uzunca süredir piyasada olan Mercury motorları tasarruflu kullanım isteyen denizciler arasında çokça tercih ediliyor. Ayrıca çevre dostu bir tasarıma ve özelliğe sahip olması da dıştan takma motor markaları arasında dikkat çekmesine neden oluyor.

En İyi 5 İçten Takma Motor Önerisi
En İyi 5 İçten Takma Motor Önerisi
Doğru Tekne Motoru Seçimi Nasıl Yapılır
Doğru Tekne Motoru Seçimi Nasıl Yapılır?
Yat Ehliyeti Nasıl Alınır Şartları Nelerdir
Yat Ehliyeti Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?
Tekne Aküsü Nasıl Seçilmelidir
Tekne Aküsü Nasıl Seçilmelidir?